Астроном-аматор зафіксував вхід метеорита в атмосферу Юпітера

<p>Юпітер – найбільша планета Сонячної системи Об этом сообщает <a href=goodnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

— Астроном-аматор зафіксував вхід метеорита в атмосферу Юпітера">

Юпітер – найбільша планета Сонячної системи

Астероїд увійшов минулої середи в атмосферу Юпітера


Фотографію, що відобразила спалах в районі Південного екваторіального поясу Юпітера, вдалося зробити астроному-аматору Етану Чеппелу. Він розмістив на своєму сайті фотографії планети-гіганта, на яких в нижній лівій частині диска Юпітера видно невелику світлу точку.


Про це повідомив портал Space.com.


Сам знімок був зроблений в 00:07 за часом східного узбережжя США (7:07 Київ) 7 серпня.


Як зазначив з цього приводу інтернет-портал, на Юпітер, що володіє потужним гравітаційним полем, метеорити падають досить часто: за оцінками астрономів, небесні тіла діаметром від 5 до 20 метрів входять в атмосферу Юпітера до п’яти разів на місяць, проте сфотографувати цю подію вдається досить рідко.
Here’s an animation that’s more representative of how fast the flash on #Jupiter occurred. Unfortunately, I couldn’t make this work without cutting out 6 frames for every 7. pic.twitter.com/POQynVOlA8

— Chappel Astro (@ChappelAstro) August 8, 2019
Юпітер – найбільша планета Сонячної системи, вона віддалена від Сонця на 778 млн км. Маса Юпітера в два з половиною рази перевищує сумарну масу всіх планет Сонячної системи і в 317 разів перевищує масу Землі. Зовнішні шари атмосфери Юпітера складаються з двох основних компонентів – водню і гелію.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/world/observe/astronom-amator-zafiksuvav-vhid-meteorita-v-atmosferu-jupitera-617123.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя